I-AH hurra, Zoo Görlitz ma młodego osła! W nowej Osłolandii przyszedł na świat pierwszy źrebak osła turyńskiego.

0

Przez kilka tygodni załoga zoo z niecierpliwością oczekiwała na zbliżające się narodziny turyńskiego osła leśnego. W końcu nadszedł ten moment, wraz z początkiem dyżuru o poranku, młody osioł z zaciekawieniem spoglądał na przybyłych opiekunów zwierząt.

„Matka Tessina i młode mają się dobrze” – z radością, podczas wstępnego badania, stwierdza weterynarz i dyrektor zoo dr Sven Hammer. „Żołądek jest pełny, to znaczy, że już piło, a waga urodzeniowa 19,3 kg mieści się w normalnym przedziale” – dodaje.

Ku uciesze załogi zoo, wgląd pod ogon potwierdza, że młody osioł to klacz. To znaczy, iż młoda klacz, której nadano imię Tamira, może pozostać w zoo, aby rozwijać hodowlę turyńskich osłów leśnych. Mały ogier musiałby opuścić zoo w wieku około roku, aby uniknąć chowu wsobnego.

Zoo Görlitz hoduje osły od wielu dziesięcioleci. Jednak, rasa zagrożonych wyginięciem turyńskich osłów leśnych dołączyła dopiero kilka miesięcy temu, wraz z otwarciem „Osłolandii” – nowego wybiegu dla osłów.
Pochodzący z Saksonii, Turyngii i Saksonii-Anhalt osioł leśny uosabia typ osła roboczego, który przez wieki odgrywał w Niemczech ważną rolę. Wraz ze wzrostem mechanizacji, osioł stał się zbędnym zwierzęciem roboczym. Dziś jednak, ich przyjazna natura sprawia, że długouchy osioł jest popularnym zwierzęciem rekreacyjnym i terapeutycznym.

Nasi goście mogą cieszyć się pięcioosobową grupą osłów codziennie od 9:00 do 18:00.

Poza tym nasze osły i małą „Tamirę” można spotkać na wyciągnięcie ręki podczas ekskluzywnego spotkania ze zwierzętami. Informacje i rezerwacja: https://zoo-goerlitz.tivents.app/tierbegegnungen

Foto: Źrebię turyńskiego osła leśnego Tamira

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: –––––https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author