Pierwsze potomstwo wśród małych krewnych słoni w ZOO Görlitz-Zgorzelec

0

Bliźnięta, których płci jeszcze nie zidentyfikowano, są pierwszym potomstwem, przybyłych do Zoo Görlitz w 2022 roku, góralków zaroślowych. Po okresie ciąży trwającym około siedmiu i pół miesiąca, młode przyszły na świat całkowicie owłosione i w pełni rozwinięte.

„Od pierwszego dnia bliźnięta wykazywały imponującą zwinność i bez wysiłku podążały za matką, także na wyższe części wybiegu” – z entuzjazmem opowiada o potomstwie kurator zoo Catrin Hammer.

Na pierwszy rzut oka, ważące do 3 kg torbacze wyglądają jak gryzoń wielkości królika. Ich najbliższymi taksonomicznymi krewnymi jednak są słonie i manaty. W przeciwieństwie do nich, potrafią się doskonale wspinać, co umożliwiają im grubo wyściełane opuszki stóp. Te aktywne w ciągu dnia i dość towarzyskie zwierzęta, żyją głównie na skałach lub drzewach na wschodnioafrykańskiej sawannie.

Pomimo zimowych temperatur, goście odwiedzający Zoo Görlitz mogą obserwować pięcioosobową grupę góralków na ich wybiegu i mieć wyjątkowy wgląd w życie rodzinne tych fascynujących zwierząt.

Młody góralek zaroślowy

Foto: www.zoo-goerlitz.de (C. Hammer)

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Share.

About Author