Bliźnięta zagrożonej wyginięciem rasy owiec pomorskich kicają na terenie Górnołużyckiej Zagrody Wiejskiej w zoo Görlitz-Zgorzelec

0

Potomstwo owiec pomorskich

Żwawo skacząc, podbijają teren Górnołużyckiej Zagrody Wiejskiej w Zoo Görlitz i skradają uwagę gości. Mowa o bliźniętach owcy pomorskiej. To pierwsze potomstwo dość ufnej owcy Evi, która także przyszła na świat w Zoo Görlitz, w lutym 2022 roku.
Jak przystało na tę rasę, jagnięta mają czarne miękkie futro, przypominające karakuł. Z wiekiem ich ubarwienie będzie się zmieniać, od niebiesko-szarego po brązowawe, jedynie głowy i nogi pozostaną czarne.

Owca pomorska z terenów przybrzeżnych Morza Bałtyckiego, uważana jest za rasę bardzo skromną i dobrze przystosowaną do surowego klimatu nadmorskiego. Żeglarze doceniali jej szorstką, raczej drapiącą wełnę, gdyż ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, doskonale nadawała się do produkcji odzieży odpornej na warunki atmosferyczne.
W ciągu najbliższych kilku tygodni załoga zoo oczekuje narodzin turyńskich kóz leśnych, także zagrożonej rasy zwierząt hodowlanych. Swoją działalność wznowiła wylęgarnia jaj, w której wykluły się już nawet pierwsze pisklęta. Przy odrobinie szczęścia, odwiedzając zoo, można zobaczyć proces wykluwania piskląt na żywo.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, Greta Drozd
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author