Juppi I-ah Zoo Görlitz ma nowy plac zabaw!

0

Począwszy od lata 2024 roku, goście odwiedzający Zoo Görlitz mogą odkrywać „Osłolandię” – nowy wybieg turyńskich osłów leśnych i zbliżyć się do tej bardzo zagrożonej, starej rasy – podczas karmienia i szczotkowania.

Szczególnie dzieci fascynują te łagodne zwierzętami o długich uszach, a wiele z nich marzy o tym, by pewnego dnia przejechać się na osiołku. Od teraz marzenia te będzie można spełniać na nowo powstałym placu zabaw z małym stadem osłów. Zarówno milusińscy jak i starsi mogą jeździć na naturalnej wielkości drewnianych kopiach osłów mieszkających obok: „Tesiniy”, „Melindy”, „Herberta” i „Camilli”. Podobnie jak ich pierwowzory, drewniane osły wykazują szczególne cechy rasy, takie jak długie uszy, stojąca grzywa, a także odzwierciedlają strukturę wiekową stada o różnych rozmiarach. Dlatego z placu zabaw mogą korzystać dzieci w każdym wieku. Drewniane osły mogą być „ujeżdżane” przez 365 dni w roku, pod bacznym okiem zrelaksowanej, mieszkającej obok rodziny osłów.  Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji Maxa, Eriki i Erny Ullrich.

Nowy plac zabaw można zdobywać już podczas tegorocznego Festynu Wielkanocnego. Program wilkanocny w dniach od 29 marca do 01 kwietnia 2024 przewiduje wiele atrakcji: młodzi odkrywcy mogą wybrać się na polowanie na Wielkanocne Jaja, codziennie o godzinie 10:00 i 15:00, wziąć udział w wyścigu taczek z obornikiem a także zakręcić kołem fortuny na rzecz ochrony gatunków. Wielkanocna zabawa z pisklętami i królikami jest gwarantowana. Prezentacje zwierząt o godz. 11.30, 14.30 i 16.00 dostarczą ciekawostek ze świata zwierzęcych mieszkańców zoo. Goście odwiedzający zoo w dniach od 29 marca do 7 kwietnia 2024 roku mogą wziąć udział w Wielkanocnym Rajdzie po zoo. Zoo zastrzega sobie prawo do zmiany programu z powodu złej pogody. Program wielkanocny i dalsze informacje, a także bilety online na stronie www.zoo-goerlitz.de.

Foto: www.zoo-goerlitz.de
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author