Parada garbów. Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.    

0

„Karuna” młoda wielbłądzica, urodzona w zoo Görlitz na początku kwietnia, otrzymała wsparcie! Dwójka jej przyrodniego rodzeństwa w tym samym wieku, „Boukhra” i „Yaldur”, wraz ze swoimi matkami, spędzi lato na wybiegu wielbłądów w tybetańskiej wiosce. Aby to umożliwić, dwa inne wielbłądy musiały się wyprowadzić na krótki czas i spędzą lato na prywatnym wybiegu wielbłądów, należącym do dyrektora zoo dr Svena Hammera w Särichen.

„Podobnie jak większość młodych zwierząt, baktriany również lubią dorastać z rówieśnikami. Zabawa wspomaga rozwój fizyczny i psychiczny zwierząt, a my pragniemy dać tę możliwość wszystkim trzem wielbłądzim maluchom”, wyjaśnia dr Sven Hammer.

Na początku 2023 roku trzy matki aktualnych źrebiąt wyruszyły w podróż poślubną. Po okresie ciąży trwającym około 13 miesięcy, w krótkim odstępie czasu, jedna po drugiej wydały na świat źrebięta. Według analiz księgi hodowlanej jako ostatnie potomstwo cennego genetycznie ogiera, cała trójka jest szczególnie ważna dla dalszej hodowli wielbłądów dwugarbnych. Do tego czasu jednak upłynie jeszcze kilka lat.

Młode, garbate zwierzęta spędzą w zoo kilka miesięcy. W tym czasie będą cieszyć swoim wesołym, młodzieńczym usposobieniem gości odwiedzających wioskę tybetańską. Dla szczególnych miłośników wielbłądów dwugarbnych zoo oferuje objęcie patronatu nad wielbłądami i ekskluzywne spotkania z tymi garbatymi zwierzętami.

Nowi mieszkańcy w Zoo Görlitz: źrebięta „Boukhra“ und „Yaldur
Foto: www.zoo-goerlitz.de, K. Sommer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author