Remont Domu Kultury

0

Od kilkunastu dni trwa gruntowny remont całego obiektu Domu Kultury w Ruszowie, przed remontem mieściła się w nim m.in. Biblioteka Publiczna i Świetlica środowiskowa. Biblioteka na czas remontu zawiesza swą działaność. Świetlica została przeniesiona do pomieszczeń użyczonych przez Szkołę Podstawową w Ruszowie. Warto dodać że kilka tygodni temu zakończono prace związane z rozbiórką spalonej sali widowiskowej przyległej do Domu Kultury.

Pieniądze na remont pochodzą ze środków własnych Gminy i Miasta Węgliniec jak również ze środków Unii Europejskiej w ramach ZPORR (przyp. red. Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego). Zakres remontu budynku Domu kultury będzie obejmował kompletną odnowę i dostosowanie go dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace remontowe przebiegają sprawnie i już widać efekty w postaci częściowo odnowionego dachu. Jednocześnie prowadzone są prace wewnątrz budynku. Oficjalne odebranie budynku zaplanowane jest na 13 września b.r. Mamy nadzieję, że prace się nie przeciągną i już od października będziemy mogli korzystać z odnowionych pomieszczeń a biblioteka i świetlica środowiskowa będą normalnie funkcjonować.

Odnowa Domu Kultury, skweru jak i przebudowa części chodnika wzdłuż ulicy II Armi Wojska Polskiego była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Łączna suma wydanych pieniędzy na ten cele wynosi 1 mln złotych. Miejmy nadzieję,że to dopiero początek inwestycji w Ruszowie. Jeżeli chcecie powiedzieć coś na ten temat zapraszam do skorzystania z naszego forum dyskusyjnego.

Dom Kultury w Ruszowie

Trwa remont Domu Kultury w Ruszowie. Foto: Eryk Lewandowski

Skwer

Rozpoczęto przebudowę skweru w Ruszowie. Foto: Eryk Lewandowski
Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.