Lato nie tylko jagodowe

0

Jedzenie jajek na twardo, zbieranie jagód na czas i lepienie jagodowych pierogów, to tylko niektóre z konkurencji przewidzianych na tegoroczne Jagodowe Lato. Oprócz pyszności dla żołądka przewidziano też strawę dla uszu. Na scenie wystąpią zespoły Raz Dwa Trzy i Oddział Zamknięty.

Fioletowy owoc upodobał sobie lasy w Ruszowie i okolicach. Wytrawni zbieracze, a jeszcze częściej, zbieraczki, potrafią zebrać dziennie nawet kilkanaście litrów jagód. Owoce trafiają potem do skupów, a z nich do sklepów i punktów gastronomicznych w Polsce i zagranicą. Ci, którzy nie lubią kupować jagód „z drugiej ręki” powinni koniecznie odwiedzić Ruszów osobiście.

Zwłaszcza, że nadarza się wyjątkowa okazja. 29 i 30 lipca w Ruszowie odbędzie się wielka jagodowa impreza. Ja rok temu, połączona ze strażackim świętem „Sikawa”.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla tych, którzy lubią jagody, rywalizację, muzykę i śmiech.

Dla fanów zmagań przewidziano konkursy. Ale nie zwyczajne! Głodni rywalizacji mogą wystartować w zawodach z jedzenia jajka na twardo, spróbować sił w zbieraniu jagód, lepieniu pierogów, rąbania i cięcia drewna i toczenia opony.

Ci, którzy nad rywalizację przekładają rozrywkę powinni koniecznie zobaczyć Spotkanie z Balladą „My z Kopydłowa”. Będzie śmiesznie!

Spragnieni dobrej muzyki nie powinni przegapić dwóch świetnie się zapowiadających koncertów. W sobotę zagra zespół Oddział Zamknięty, w niedzielę grupa Raz Dwa Trzy.

Na ruszowskiej imprezie będą też atrakcje dla prawdziwych facetów – pokaz sprzętu strażackiego i zawody strażackie.
Dopełnieniem imprezy będzie parada koni, zmagania młodzieży na wesoło, programy dla dzieci i występy lokalnych zespołów folklorystycznych.

Całość zakończy pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się w niedzielę ok. godz. 22.00

Zapraszamy również na stronę Jagodowego Lata znajduje się pod adresem http://jagodowelato.ruszow.pl

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.