Gwiazdy odwiedzą Żagań

0

Tegoroczny Jarmark Michała w Żaganiu rozpocznie się 15 września i potrwa do 17. Na tej już tradycyjnej imprezie nie zabraknie atrakcji i dla najmłodszych, i dla dorosłych. Szczególnie oczekiwane są występy gwiazd na podzamczu. W tym roku będzie to Krzysztof Krawczyk, którego koncert zacznie się w sobotę o 20.00. A na zakończenie miejskiego święta w niedzielę (początek o 18.00) zagra Budka Suflera.

Piątek będzie dniem młodzieży. Miała wtedy wystąpić Reni Jusis, jednak w ostatniej chwili nastąpiły zmiany. – Ostatecznie będziemy mieli dzień od reggae do hip-hopu – wyjaśnia organizujący jarmark od strony artystycznej Mariusz Gurgul z agencji Pianoforte. Wystąpią kolejno zespół Dzioło, grający muzykę z pogranicza reggae i hip-hopu Jamal oraz gwiazda polskiej sceny raperskiej TEDE.

Plan imprezy „Jarmark Michała”

Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników sportu. – Piłkarska będzie niedziela, ale też w sobotę sportowcy będą mieli coś dla siebie. W sobotę pojawi się jeden z najlepszych specjalistów w Europie w trialu motocyklowym – Tadeusz Błażusiak z Krakowa. Trial to konkurencja polegająca na pokonaniu skomplikowanego toru, bez podpierania się. – Błażusiak przyjedzie prosto z zawodów pucharu świata w Andorze.

W niedzielę Żagań odwiedzi rekordzista Guinessa w żonglowaniu piłką – Janusz Chomontek. A przez cały jarmark odbywać się będą mistrzostwa miasta w piłkarzykach stołowych, gościem specjalnym będzie wicemistrz świata w tej konkurencji – Paweł Sielski. W sobotę turniej drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Eliminacje do turnieju głównego odbędą się już kilka dni wcześniej w pubie Camel na os. XXX-lecia.

Jarmark zakończy się widowiskiem z tańczącymi fontannami i pokazem sztucznych ogni. Wszystkiemu towarzyszyć będzie muzyka młodzieżowej orkiestry Jeunesses Musicales.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.