Grosz do grosza

0
Harcerze z X Drużyny Harcerskiej z Ruszowa, do której należą też dzieci ze świetlicy środowiskowej, pokazali ,że potrafią zarabiać pieniążki na swoje potrzeby.

A wszystko to za sprawą ich przemiłej i operatywnej drużynowej Ani Jagiełło. Przez osiem dni cała drużyna, pod pieczą drużynowej, pracowała w hipermarkecie „ REAL” w Zgorzelcu, pomagając klientom pakować zakupy.

Za swoją pracę otrzymywali drobne datki, które grosz do grosza powiększały konto drużyny. Zarobili w ten sposób około 4600 złotych, co jest już znaczącą kwotą dla nich. Nie spodziewali się, że do tego przedsięwzięcia dołączy się anonimowy sojusznik- osoba prywatna , dokładając aż 1500 złotych. Był to szok dla całej drużyny. Niewątpliwie duża w tym zasługa drużynowej Ani. Jej praca z dziećmi widoczna w środowisku Ruszowa oraz urok osobisty. Decyzją członków drużyny pieniądze przeznaczono na :

  • zakup drobnego wyposażenia do świetlicy środowiskowej w Ruszowie
  • zakup całego wyposażenia biwakowego dla drużyny butle gazowe turystyczne wraz z palnikami, menażki, niezbędniki itp.
  • wyposażenie harcerzy w kurtki / polary/ zakupione po promocyjnej cenie w Przedsiębiorstwie „Agrobud”, za co bardzo dziękują dyrekcji firmy
  • zakupienie pałatek p/deszczowych , opasek polarowych na zimę oraz sfinansowanie tygodniowego pobytu drużyny na zimowisku w Świeradowie Zdroju.

Drużyna nie poprzestała na tych działaniach . Harcerze wytypowali ze świetlicy środowiskowej małego Patryka, dziecko z najuboższej rodziny. Ubrali go, wyposażyli w sprzęt biwakowy i zabrali ze sobą na zimowisko pokrywając koszt pobytu. Za takie działanie ręce same składają się do braw.

Na sukces drużyny pracowali druhowie: drużynowa Ania Jagiełlo, przyboczny Łukasz Tyrakowski, zastępowa Kasandra Świderka oraz harcerki i harcerze – Ola Buba, Żaneta Bilicz, Ola Bilicz, Gosia Kubiszewska ,Michał Adamiak, Bartek Pitura, Karolina Najdek, Mateusz Pawlewicz, Ania Lenc, Marzena Łupina, Gosia Łupina oraz Sandra Sokolska.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.