Jagodowa Niedziela dla wszystkich!

0

Długo i bardzo oczekiwana galeria z niedzielnej części Jagodowego Lata i Sikawy już jest! Zdjęcia umieszczamy dzięki uprzejmości organizatorów. Opis imprezy wraz z wynikami poszczególnych konkurencji znajduje się poniżej. Miniona niedziele była naprawdę ciekawa, koncerty gwiazd przyciągnęły bardzo wiele ruszowian oraz gości. Mezo z Kasią bawili młodszą część publiczności chociaż nie tylko, Eleni natomiast rozbudziła emocje praktycznie u wszystkich zwłaszcza kiedy na scenę zaprosiła dzieci żeby śpiewały razem z Nią – to wydarzeni na pewno pozostanie na długo zapamiętane. Po występach można było zdobyć autografy artystów a przy odrobinie szczęścia newet zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy do obejrzenia.

Jagodowe Lato podobnie jak Sikawa w swoim programie zawierało wiele konkursów oraz Turniej Gmin. Wiodące konkursy to: „Konkurs zbierania jagód” i „Konkurs lepienia pierogów z jagodami”. Do konkursu zbierania jagód zapisały sie trzy osoby. Zwyciężyła Danuta Kozłowska ze Starego Węglinca. W ciągu dwóch godzin uzbierała rękami 1,77 kg jagód. Otrzymała w nagrodę telewizor ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Drugie miejsce zajął Przemek Dobrzański- 1,55 kg jagód. Nagrodę kuchenkę mikrofalową ufundował Zakład Usług Komunalnych w Węglińcu. Na trzecim miejscu z wynikiem 1,47 kg zebranych jagód uplasował się Jerzy Majewski. Otrzymał w nagrodę zestaw garnków ufundowany przez Firmę „PATPOL” Zbigniewa Łukasika. Przemek Dobrzański został wyróżniony dodatkową nagrodą ufundowaną przez HDM Ruszów za najczystszy zbiór jagód.
W drugim konkursie lepienia pierogów z jagodami wystartowały ekipy pań z trzech miejscowości: z Pieńska , Węglińca i Wymiarek. Zadanie polegało na ulepieniu jak największej ilości pierogów w ciągu 30 minut, z ciasta przygotowanego przez ekipę. Zwyciężyła drużyna z gminy i miasta Pieńsk -208 pierogów, drugie miejsce zajęły panie z gminy i miasta Węgliniec -201 pierogów a trzecia ekipa z gminy Wymiarki ulepiła 200 .Już po raz kolejny podczas Jagodowego Lata odbywają się widowiskowe konkursy skoków na koniu przez przeszkody. Można podziwiać przepiękne konie i umiejętności dosiadających ich dżokejów.
W otwartym konkursie skoków przez przeszkody zwyciężyła Agnieszka Langer na koniu „Selma” ze stadniny w Okmianach. Drugie miejsce zajęła Karolina Kozłowska na koniu „Dukat” ze stadniny w Kruszynie. Trzecia lokata przypadła Joannie Góreckiej na koniu „Macho” ze stajni w Lubomierzu. Czwarty był Adrian Wołoszyn na koniu „Debet” ze stajni w Milikowie.
Bardzo liczną widownię zgromadził turniej siatkówki.Wygrała drużyna z Gozdnicy przed drużyną „Kuzynki” z Iłowej w której zagrała Lilla Ławniczak, dyrektor SP w Ruszowie.
Widowiskowe konkurencje Turnieju Gmin zawsze gromadzą liczną publiczność, zwłaszcza konkurs rzeźby piłą spalinową.Szkoda, że inne ekipy nie wystawiły swoich zawodników. Jedyny zawodnik z Ruszowa Sebastian Herczakowski otrzymał główna nagrodę ufundowaną przez HDM Ruszów i sklep Husqvarna Arkadiusza Biedaka.
Toczenie opony na czas wygrała drużyna z Ruszowa / gmina i miasto Wegliniec/ przed ekipą z gminy Wymiarki i ekipą z miasta Gozdnica.
W dwuboju rzutowym, najdalej broną lekką i ciężarkiem rzucił Mariusz Popielarz-gm.i m.Węgliniec przed Dariuszem Kołodziejczyk z Gozdnicy. Trzeci by Andrzej Wróbel z gminy Wymiarki.
W ogólnej punktacji Turnieju Gmin zwyciężyła po raz kolejny
reprezentacja gminy i miasta Węgliniec przed reprezentacją miasta Gozdnicy. Trzecie miejsce zajęła gmina Wymiarki. Organizatorzy gorąco gratulują wszystkim nagrodzonym i zapraszają do wspólnej zabawy w przyszłym roku. Do zobaczenia. (tekst przygotowany przez Leszka Hawrota)

{phocagallery view=category|categoryid=65|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.