Noworoczny opłatek

0

W niedzielę 20 stycznia z inicjatywy Rady Sołeckiej i Zarządu Koła Emerytów i Rencistów w Ruszowie odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury , który po remoncie kapitalnym spełnia wszelkie wymogi na organizowanie tego rodzaju spotkań. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili : władze samorządowe gminy, radni z Ruszowa oraz ksiądz proboszcz. Po krótkich powitaniach przez sołtysa Leszka Hawrota oraz prezesa Koła p. Józefa Piturę oddano głos księdzu proboszczowi Antoniemu Pławeckiemu . Po wspólnej modlitwie przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Kiedy zebrani usiedli za stołami aby spożywać przygotowany poczęstunek rozpoczął się krotki występ harcerzy z DH „Sukcesja”, którzy wspólnie zaśpiewali kilka kolęd przy akompaniamencie fletu.

Po części artystycznej nastał czas wspólnego kolędowania, rozmów i dyskusji. Kolejne spotkanie opłatkowe należy udać za udane. Pozwoliło ono zebranym na wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia i chwilę zapomnienia o trudach codziennego życia.
Organizatorzy składają gorące podziękowania panu burmistrzowi Andrzejowi Kutrowskiemu ,prezesowi Zarządu B S w Pieńsku panu Zygmuntowi Listwanowi, panom Andrzejowi Kmieciowi, Waldemarowi Łukianowiczowi, Januszowi Kobielskiemu , Leonowi Bieganowskiemu oraz państwu Irenie i Eugeniuszowi Górniak za finansowe i rzeczowe wsparcie organizacji spotkania .
Serdecznie podziękowania należą się Ani Jagiełlo za kolędy w wykonaniu harcerzy a pani Sabinie Koza i wszystkim paniom skupionym wokół niej , za ciasta domowego wypieku oraz obsługę podczas spotkania.

{phocagallery view=category|categoryid=54|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.