Zimowa kołysanka w górach

0

Już po raz drugi Ania Jagiełło, wychowawczyni ze świetlicy środowiskowej w Ruszowie, przygotowała projekt i skierowała go do Fundacji Banku Zachodniego WBK w Poznaniu. Zatytułowala go „Zimowa kołysanka w górach” i złożyła do fundacji aby uzyskać fundusze na wyjazd z podopiecznymi na zimowisko do Świeradowa Zdroju. Fundacja Banku Zachodniego przyznaje dotacje charytatywne wyłacznie na projekty służące pomocy dzieciom z rodzin ubogich lub bezrobotnych, w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. Pozyskane pieniądze pozwolą zakupić podstawową odzież oraz przybory toaletowe dla grupy 15 dzieciaków ze świetlicy środowiskowej i z X Drużyny Harceskiej „Sukcesja”.

Wyjazd zaplanowano do górskiego schroniska na Hali Izerskiej w Świeradowie Zdroju, gdzie w dniach od 8 – 16 lutego br.spędzą 8 dni w spartańskich warunkach, bez prądu, telefonów. Będa uczestniczyć w zajęciach terenowych, jeździć po raz pierwszy w życiu na nartach, grzać sie przy kominku oraz robić raz na trzy dni wyprawę do miasta po chleb. W realizacji tego zadania pomagać będzie Ani kolega Kamil Kuternoziński.
W dniu 22 stycznia br. w świetlicy środowiskowej w Ruszowie w obecności sołtysa i radnego Leszka Hawrota, dyrektora MGOPS w Węglińcu Grażyny Sroka, koordynatora d/s rozwiązywania problemów alkoholowych Agnieszki Kaleta, gospodarza Domu Kultury w Ruszowie Jadwigi Kuternozińskiej oraz gromadki dzieci odbyła sie bardzo miła i oczekiwana uroczystość. Pan Dariusz Janczak-dyrektor Oddziału BZ WBK w Zgorzelcu i Pani Jolanta Tułacz-kierownik Obsługi Klientów wręczyli na ręce najmłodszego podopiecznego Ani Patryka Pietrasa – czek na kwotę 3500 złotych, z przeznaczeniem na realizacje przygotowanego przez Anię projektu. Kierownictwo banku obdarowało dodatkowo zebranych słodyczami, okolicznościowym kalendarzem Fundacji, odblaskowymi opaskami na rękę oraz przenośnym odtwarzaczem płyt CD.
Radość była wielka i wszyscy z utęsknieniem oczekują dnia wyjazdu na upragnione zimowisko.
Podczas spotkania sołtys Leszek Hawrot poinformował zebranych, że dzięki staraniom Ani Jagiełło otrzymano z Fundacji Banku Zachodniego WBK w Poznaniu 11 sztuk komputerów i drukarkę. Zostaną one zainstalowane w Świetlicy Wiejskiej w Jagodzinie i w Domu Kultury w Starym Węglińcu.Za ten wspaniały dar serca, w imieniu własnym a głównie dzieci, którym sprzęt będzie służył, Leszek Hawrot podziękował kierownictwu banku.
Życzymy Ani Jagiełło i jej podopiecznym dużo śniegu i niezapomnianych wrażeń z pobytu w górach.Niech wspólnie nabierają sił do nauki, pracy w świetlicy i w druzynie harcerskiej.

{phocagallery view=category|categoryid=53|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.