Jagodowe Lato 2008 na start

0

Ruszowskie kobiety w niedzielę świętowały Majówkę a w czwartek spotkały się aby omówić szczegóły dotyczące Jagodowego Lata 2008. Uzgodniły, że:
1. Tak jak w ubiegłym roku poprowadzą stoisko sprzedające nasz proponowany, tytułowy produkt regionalny, czyli pierogi z jagodami. Mając na uwadze zeszłoroczną przewagę popytu nad podażą stwierdziły, że inaczej się zorganizują. Tak, by wszyscy mieli możność popróbowania ruszowskiego przysmaku. Za stoisko odpowiedzialna będzie p. Izabela Ilczuk.
2. Jak co roku wyczarują własnymi rękoma wystawę potraw związanych z darami…

Borów Dolnośląskich czyli jagodami, borówkami, grzybami, jeżynami. Będą to naleśniki, ciasta, pierogi, desery, nalewki itp. Za wystawę odpowiedzialna będzie p. Władysława Wróbel.
3. Przeprowadzą konkurs lepienia pierogów z jagód na czas dla osób indywidualnych chętni mogą się zgłaszać do dnia konkursu w Domu Kultury w Ruszowie lub bezpośrednio na placu imprezy do godz 12.00. Własne wyposażenie / stolnica, wałek, miska i kto co używa obowiązkowe. Organizator zapewnia miejsce do wyrobu, produkty i urządzenie do gotowania. Za konkurs odpowiedzialna jest p. Sabina Koza.
4. Za odpowiednią oprawę i dekoracje odpowiedzialna jest p. Anna Jagiełło.
5.Za sprawy techniczne odpowiada oraz nad całością czuwa Jadwiga Kuternozińska.

Bardzo mile widziane są osoby, które chciałyby się przyłączyć do naszych prac. Korzystając z okazji chcemy podziękować pp. Irenie i Eugeniuszowi Górniakom za coroczne nieodpłatne zaopatrywanie w jajka niezbędne do wypieków. Pan Gienek zaproponował też jajka do konkursu ‘ Rzut jajkiem do…’. Może ktoś podpowie do czego, bo brakuje nam oryginalnych pomysłów.
Na następne spotkanie zapraszamy w czwartek 12 czerwca o godz 16.00 do Domu Kultury w Ruszowie.

obraz 004_h.jpg

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.