Noc Świętojańska w Borach Dolnośląskich

0

W tym roku już po raz ósmy spotkamy się (21 i 22 czerwca 2008) przy Stawie Tartacznym w Starym Węglińcu podczas obchodów Nocy Świętojańskiej. Zapewniamy wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursach z nagrodami. W sobotę o 13:30 odbędzie się Konkurs Plastyczny (dwie kategorie wiekowe od 6-9 lat oraz od 10-13 lat). Temat konkursu zostanie podany w dniu imprezy. Tego samego dnia o godzinie 14:00 przeprowadzone zostaną Rajdy Rowerowe w trzech kategoriach wiekowych (6-9 lat, 10-13 lat, od 14 lat wzwyż). Zachęcamy również wszystkie dziewczęta do plecenia wianków świętojańskich, najpiękniejsze z…

nich zostaną nagrodzone. Oprócz konkursów zapraszamy dzieci na przedstawienia teatralne: w sobotę o 17:00 na spektakl pt. „Królewna Śnieżka w nowszej wersji” a w niedziele o 16:00 na spektakl pt. „W naszym ulu wre” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu. Specjalnie dla dzieci przyjedzie również Wesołe Miasteczko, odbędą się warsztaty (drucikowe lalki, lepienie z gliny, prace z płyt CD) oraz zabawy kolorową chustą.

Oprócz konkursów przeznaczonych dla dzieci, przewidziano wiele zawodów i turniejów dla młodzieży i starszych. Wszystkich lubiących wędkowanie zapraszamy na Staw Tartaczny w sobotę o 7:00 rano na Zawody Wędkarskie. Tego samego dnia o godzinie 14:30 odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej, który zyskał już sobie dość dużą popularność (Finał Turnieju w niedziele o 15:00). Specjalnie dla osób kochających konie przygotowaliśmy Rajd Konny Równiną Węgliniecką w sobotę o 15:00, Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody w niedziele o 15:00 oraz Konkurs Powożenia Furmanek w sobotę o 16:30. Tych wszystkich, którzy lubią gotować zapraszamy do udziału w Konkursie gotowania potraw z ryb. Natomiast już dziś można zacząć konstrukcję wehikułu na Konkurs Pływania na Byle Czym. Byle co, to pojazd poruszający się w sposób naturalny po wodzie i nie napędzany żadnym silnikiem. Im dziwniejszy, tym lepszy! Liczy się pomysł, wykonanie i fantazja. Wszystkie załogi biorące w tym roku udział w konkursie są zaproszone do Augustowa na Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu na byle czym. Każda załoga otrzyma za sam przyjazd wsparcie finansowe (darmowy transport wehikułów do Augustowa).

Podczas Nocy Świętojańskiej na naszej scenie wystąpią różne zespoły muzyczne. W sobotę po godzinie 16:00 tradycyjnie wystąpią Zespoły Ludowe. Natomiast o godzinie 19:00 zapraszamy na koncert wszystkim dobrze znanego i lubianego Andrzeja Rosiewicza. Zasłynął takimi przebojami jak: „Czy czuje pani cha-chę?”, „Chłopcy radarowcy”, „Najwięcej witaminy”. Od 21:00 zapraszamy na koncert dwóch poznańskich didżejów Kalwi & Remi. Ich pierwszym utworem, który zdobył dużą popularność, był singiel „Explosion”. Bezpośrednio po koncercie zapraszamy na zabawę taneczną. Niedzielny wieczór również zapowiada się ciekawie. O 17:30 wystąpi zespół SAMI znany z takich przebojów jak „Lato”, „Za Mało” czy „Żółte żaglówki”. Imprezę zakończymy występem zespołu reggae A jednak.

Zapraszamy!

Wszelkie informacje dotyczące imprezy, program, regulaminy konkursów znajdziecie Państwo na stronie: www.nocswietojanska.info

Kontakt z organizatorami: tpsw@interia.pl

plakat_2008.jpg

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.