Dni Otwarte Biblioteki

0

Zastanawiając się nad nowymi formami pracy, bibliotekarze bibliotek publicznych realizują różne warianty dotarcia z książką do czytelnika. Jedną z form jest zakładanie Dyskusyjnych Klubów Książki (DKK). Klub taki powstał przy BP w Ruszowie. Pierwsze spotkanie dotyczyło współczesnej pisarki Manueli Gretkowskiej. Postać, której nie sposób przeoczyć: autorka książek, felietonistka, scenarzystka. O jej prozie mówi się, że jest postmodernistyczna, metafizyczna, w recenzjach pojawia się też przymiotnik „Eskandalizująca” lub „Ekontrowersyjna” z powodu bezpruderyjnego poruszania spraw intymnych.

Gretkowska jest inicjatorką ruchu kobiet i założycielką Partii Kobiet. W 2007 została wybrana Kobietą Roku tak zdecydowali czytelnicy Wysokich Obcasów Gazety Wyborczej. Nasi członkowie DKK, po spotkaniu, rozdzielili między siebie książki cytowanej autorki aby, po przeczytaniu, móc wymieniać poglądy.

Za niespełna miesiąc, 28 maja o godz. 17.00 ponowne spotkanie. Tym razem będzie mowa o Oldze Tokarczuk. Nie może Cię tu zabraknąć.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.