Pomysł na wakacje

0

Miło to ogłosić, że do grona stron internetowych w Gminie Węgliniec dołączyła jeszcze jedna www.gruparajdowa.pl strona tworzona przez Ogólnopolską Grupę Rajdową „Stary Węgliniec”

zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, oraz promuje pieszą turystykę górską ale nie tylko. Na stronie tej można tez znaleźć m.in. galerie zdjęć z wypraw i wycieczek członków grupy oraz informacje na temat szlaków turystycznych w Gminie Węgliniec. Twórcy tej strony zapraszają do wspólnego organizowania wolnego czasu oraz zachęcają do budowania informacji o naszych szlakach turystycznych. Polecam odwiedzenie tej strony. Na pewno warto.

Pierwsza przygoda z grupą?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdzają, że I wyprawa „grupyrajdowej.pl” się odbędzie. Trasa jest podana w opisie poniżej. Wyjazd z Węglińca w dniu 25.07.2009r. o godzinie 5.05 – pociąg osobowy do Szklarskiej Poręby – koszt biletu ok. 17zł. Nocleg w Chatce Górzystów – koszt noclegu to 15zł w pokoju wieloosobowym z własnym śpiworem. Istnieje możliwość wykupienia pościeli. Do tego prowiant na dwa dni (na trasie nie ma sklepów).

Można zjeść ciepły posiłek w Schronisku Orle i Chatce Górzystów (w Chatce pyszne). Warunki w Chatce Górzystów „turystyczne”. Do tego trzeba liczyć bilet uprawniający do wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego – 5zł; ulgowy 2,5zł. Powrót ze Świeradowa – ewentualnie zjazd kolejka gondolowa ze Stoku Izerskiego oraz ewentualne zachcianki według uznania.

Spotkanie w Szklarskiej Porębie Górnej 25.07.2009r. o godz. 9.00 przy informacji turystycznej na skrzyżowaniu Jedności, Sikorskiego i Dworcowej (od stacji w dół czerwonym szlakiem, od przystanku do góry zielonym szlakiem)

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.