Żegnaj „Jagodowe Lato„ na rok

0

Pomimo różnego rodzaju kłopotów i wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewy, burze z piorunami, wichury) organizatorzy V edycji „Jagodowego Lata” i XII edycji „Sikawy”…

stanęli na wysokości zadania i impreza wystartowała zgodnie z planem. Sobota należała do strażaków i swój program wypełnili dokładnie. Do południa w międzygminnych zawodach pożarniczych zwyciężyli strażacy z Węglińca. Zmagania w ramach „Sikawy” wygrali gospodarze czyli strażacy z Ruszowa. Mistrzostwa w jedzeniu jajek na twardo wygrał Mirosław Rabski. Wieczorem wystąpiła gwiazda wieczoru Norbi. W niedzielę już od rana trwały przygotowania do przeprowadzenia drugiego dnia imprezy czyli „Jagodowego Lata”. Pogoda była wyśmienita. Słońce towarzyszyło nam przez cały dzień. Do południa grupa 15 osób pod kierunkiem Andrzeja Drgasa udała się w las aby przez dwie godziny rękami zbierać jagódki. Po powrocie i po komisyjnym ważeniu jagód okazało się, że konkurencje tą wygrała Iwona Wojnowska –uzbierała 2,126 kg jagód, drugie miejsce zajęła Marzena Herz – 1,940 kg jagód, a na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Pitura z wynikiem 1,760 kg jagód. W drugiej konkurencji związanej ściśle z jagodami czyli w konkursie lepienia pierogów z jagodami, wystartowali radni Rady Miejskiej w Węglińcu na czele z przewodniczącą rady Barbarą Drozd. Konkurencję wygrał Waldemar Błauciak –ulepił 99 pierogów w 30 minut. Drugie miejsce zajął Stanisław Papież z wynikiem ulepionych 97 pierogów. Trzecie miejsce zajęła Barbara Drozd –ulepiła 95 pierogów. Sędzią zawodów był Pan Tadeusz Huppa szef kuchni w hotelu Wrocław we Wrocławiu.
W turnieju siatkówki rodzinnej bezkonkurencyjni okazali się „Chłopcy z Ruszowa” przed „Kuzynkami” z Iłowej i „Pogromcami” ze Starego Węglińca. W turnieju udział wzięli również „ Rodzina Zapartów”, OSP Sikawa Łódź oraz Alebabki ze Starego Węglińca. W widowiskowej konkurencji czyli konkursie rzeźby piłą spalinową wygrał Mieczysław Masina, który wyrzeźbił zajączka. Drugie miejsce zajął Sebastian Herczakowski za rzeźbę kwiat a trzeci był Aleksander Szczepaniak za rzeźbę grzyb.
W konkursie wspinania na pal wystartowało trzech zawodników. Zwyciężył Dawid Sołtys przed Tadeuszem Wołkiem i Sebastianem Herczakowskim.
Wieczorem wystąpiła gwiazda wieczoru zespół Happy End Imprezie towarzyszyły: wystawa fotograficzna „ Ruszów wczoraj a dziś” oraz wystawa domowych ciast. Przez dwa dni imprezy przebojem „Jagodowego Lata” były świeżutkie pierogi z jagodami, lepione na miejscu i sprzedawane od reki. Ciasta oraz pierogi to zasługa pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ruszowie.
Sponsorami tegorocznej imprezy byli: Gmina Węgliniec, Firma cateringowa ÄDAGIO”, EnergiaPro Koncern Energetyczny, Nadleśnictwo Ruszów, Bank Spółdzielczy z Iłowej, Przedsiębiorstwo HDM, Przedsiębiorstwo AGROBUD, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Węglińcu, Zakład Usług Komunalnych w Węglińcu, Zakład Energetyki PKP w Węglińcu, Przetwórstwo Mięsne Ireny i Leona Bieganowskich, Przedsiębiorstw „ZIOŁOPEX” z Wykrot, Sklep „ABC” Elżbiety Wajda z Węglińca, Apteka „Pod Słońcem „ Małgorzaty i Macieja Kozaków, Firma „EDI” Edwarda Stasiaka, Sklep Pani Kamili Czajkowskiej, Sklep Pana Krzysztofa Ogórka, Sklep „ABC” Teresy Musiał, Przedsiębiorstwo „Patpol” Zbigniewa Łukasika, Kwiaciarnia Anny Wieczorek z Węglińca, Ferma Drobiu Ireny i Eugeniusza Górniaków, Zakład Usług Leśnych Jerzego Perońskiego, Zakład Usług Leśnych Mieczysława Masiny, Firma „Joker” Dariusza Stelwacha, Gospodarstwo Agroturystyczne „U Jasieńka” Jana Bodziannego, Firma KARO-PLAST z Iłowej. Sklep Słoneczko Artura Ślusarczyka, Nadruki na tkaninach Halina Targońska, Sklep wielobranżowy Agnieszki Zapart, Firma „Pergol” Marek Jurczak. Pomocą przy organizacji imprezy służyli; Kazimierz Rabski, Jarosław Domagała, Sławomir Auguścik, Małgorzata Drgas, Stanisław Gardziej, Józefa Wrona, Krzysztof Gawroński, Anna i Karol Rabscy. Wyżywienie dla organizatorów i wolontariuszy przygotowała Pani Irena Stasiak z synem Piotrem.
Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych zdjęć z imprezy.
{phocagallery view=category|categoryid=115|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}
Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.