Spotkanie opłatkowe

0

W niedzielę 17 stycznia z inicjatywy Rady Sołeckiej i Zarządu Koła Emerytów i Rencistów w Domu Kultury Ruszowie odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Stanisław

Mikołajczyk- zastępca przewodniczącego Rady Powiatu w Zgorzelcu, Barbara Drozd –przewodnicząca Rady Miejskiej w Węglińcu oraz jej zastępca Czesław Kołodziejczak, Andrzej Kutrowski- burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec wraz z małżonką Krystyną, Stanisław Papież – radny z Ruszowa, Pani Edyta Stelwach- członek Rady Sołeckiej, Państwo Irena i Janusz Drosiowie oraz ksiądz proboszcz Antoni Pławecki. Po krótkich powitaniach przez sołtysa Leszka Hawrota oraz prezesa Koła p. Józefa Piturę oddano głos księdzu proboszczowi. Po wspólnej modlitwie przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Kiedy zebrani usiedli za stołami aby spożywać przygotowany poczęstunek –ciasta swojego wypieku, pierogi z kapustą i grzybami, owoce i słodycze, rozpoczął się krótki występ dzieci, przygotowany przez Anię Jagiełło. Wspólnie zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Za swój występ zebrali gromkie brawa od uczestników spotkania. Po części artystycznej nastał czas wspólnego kolędowania, rozmów i dyskusji. Kolejne spotkanie opłatkowe należy udać za udane, frekwencja dopisała i nie było żadnego miejsca wolnego. Wspólne spotkanie i kolędowanie mieszkańców pozwoliło im chociaż na chwilę zapomnieć o trudach codziennego życia.
Organizatorzy składają gorące podziękowania panu burmistrzowi Andrzejowi Kutrowskiemu, prezesowi Zarządu B S w Pieńsku panu Zygmuntowi Listwanowi, panom Andrzejowi Kmieciowi, Waldemarowi Łukianowiczowi, Januszowi Kobielskiemu, Jerzemu Perońskiemu państwu Irenie i Leonowi Bieganowskiem, państwu Irenie i Eugeniuszowi Górniakom za finansowe i rzeczowe wsparcie organizacji spotkania.
Serdecznie podziękowania należą się pracownikom Domu Kultury za gościnne przyjęcie uczestników spotkania. Pani Ani Jagiełło za przygotowanie występu dzieci a pani Sabinie Koza i wszystkim paniom skupionym wokół niej, za ciasta domowego wypieku oraz obsługę podczas spotkania.

Poniżej prezentujemy zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Pani Anny Jagiełło oraz Pana Jakuba Wróblewskiego.

 

{phocagallery view=category|categoryid=130|limitstart=1|limitcount=0|detail=5|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.