Śniadanie po angielsku

0
28 maja w Domu Kultury w Ruszowie odbyło się interesujące spotkanie przy stole, a mianowicie było to po śniadanie angielsku. Spotkanie to, było pierwszym z zaplanowanych, podczas których poznawać będziemy kuchnię krajów anglojęzycznych. Zadanie to realizowane jest w ramach projektu „Angielski bliżej nas- my bliżej świata” dofinansowanego z programu English Teaching.
Posiłek przygotowany został przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i składało się z elementów charakterystycznych dla angielskiego śniadania, czyli nie zabrakło jajek na bekonie, który przywieziony został, przez jedną z pań, prosto z Anglii. Były cienkie parówki, grzyby, czerwona fasola i oczywiście tosty z dżemem.
Podczas spotkania wszyscy dowiedzieli się, że takie bardzo kaloryczne śniadanie to efekt dawnych klęsk głodowych w dawnej Anglii. Rolnicy wstający wówczas o poranku do pracy w polu mieli możliwość jedzenia zazwyczaj tylko jednego ciepłego i obfitego posiłku dziennie. Śniadanie obfitujące w tłuszcz i kalorie miało być dla nich źródłem energii aż do wieczora, kiedy to wracali do domu aby spożyć wieczorny posiłek.
Dla kursantów spotkania z kuchnią krajów anglojęzycznych, to okazja to poznania nowego słownictwa dotyczącego artykułów spożywczych, naczyń i wyposażenia kuchennego.
Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.