„Z pasją przez życie”

0

Po raz kolejny Fundacja Banku Zachodniego WBK doceniła działania ruszowskiego Domu Kultury. W ramach programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, który po­maga rozwijać talenty dzieciom z rodzin znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, 28 maja 2010r.  otrzymaliśmy czek na kwotę 1500zł na zorganizowanie Dnia Dziecka, którego hasło brzmiało „Z pasją przez życie”.

Program BDU jest programem grantowym stworzonym z myślą o instytucjach pracu­jących na co dzień z dziećmi. Dzięki współpracy z tymi podmiotami, fundacja pomaga po­szczególnym dzieciom, odpowiadając na rozpoznane wcześniej potrzeby. W tym szczegól­nym dniu zorganizowaliśmy pełen zabawy i uśmiechu Dzień Dziecka oraz przeprowadziliśmy zabawy z elementami muzykoterapii.

Najważniejszym jednak celem działań było pokazanie dzieciom, jak można spędzać czas wolny z dala od nałogów , telewizji i komputerów, a w zamian rozwinąć lub obudzić swoje zainteresowania muzyczne, plastyczne czy też rzeźbiarskie. Temu służyły, prowadzone przez instruktorów z placówek kultury, warsztaty taneczne, plastyczne, sprawnościowe. A zawodowi artyści na swoim przykładzie pokazali, jak można iść przez życie z pasją i wyko­rzystywać swój talent odkryty w młodości .

W tym dniu w imprezie wzięło udział 80-ro dzieci, w tym 15 specjalnych małych goś­ci z zaprzyjaźnionej Zielonki.

 Podziękowania składam: artystom, stażystkom, wolontariuszom i pracownikom MGOPS oraz rodzicom.

Sponsorzy: MGOK, Niepubliczne Przedszkole w Ruszowie, Zajazd „Sosnówka” oraz rodzice.

Anna Jagiełło

 {phocagallery view=category|categoryid=140|limitstart=0|limitcount=0}

 

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.