Goju Ryu Karate w Ruszowie

0

W dniu 14 marca 2011r. w Ruszowie powstała filia Klubu Kakutogi Dojo z Żar. Zajęcia, dzięki uprzejmości dyrekcji i opiekunów poszczególnych kółek zainteresowań, prowadzone są w siedzibie Domu Kultury w Ruszowie.Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałek, środa) w godzinach od 16.45 do 17.45. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy i odpowiednio przeszkoleni asystenci.

Głównym instruktorem i właścicielem Kakutogi Dojo jest sensei Emil Waszak, wielokrotny mistrz i wice-mistrz Polski w Knockdown Karate oraz Full Contact. Mistrz Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu, jeden z pierwszych karateków w Polsce walczących zawodowo w Mixed Martial Arts. Uczestnik Mistrzostw Świata w Karate, Japonia(8 miejsce). Posiadacz stopni mistrzowskich w Seitedo Karate, Seido Karate Goju Ryu Karate i Senshin Fighting Karate.  Sensei Emil Waszak jest f-szem Policji, magistrem wychowania fizycznego, posiada uprawnienia państwowe do prowadzenia tego typu zajęć. Najważniejszą jednak cechą jego oraz jego współpracowników jest odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą, poparte wiedzą praktyczną oraz teoretyczną.Więcej informacji na temat systemów jakie trenujemy, naszej historii, można uzyskać na stronie internetowej: www.kakutogi-dojo.pl

W Państwa miejscowości staramy się zaszczepić wśród dzieci i młodzieży chęć do aktywnego spędzania czasu, dzięki czemu Państwa pociechy będą się lepiej rozwijać fizycznie oraz psychicznie.

Zajęcia wschodnich sztuk walki to nie tylko rozwój fizyczny ale i psychiczny; nauka współpracy w grupie, poszanowanie dla koleżanki czy kolegi, szacunek dla starszych wiekiem lub stopniem, poprawa dyscypliny, wdrożenie do wysiłku (fizycznego i umysłowego), zwiększona odporność na stres i porażkę. To również przełamywanie barier przed integracją w grupie, występami przed publicznością.

W Kakutogi Dojo wśród trenujących nie ma słabych ogniw bo takie nie istnieją. Każdy wchłania wiedzę w swoim tempie. Instruktor tylko odpowiednio kierunkuje, naprowadza, stara się pomóc przebrnąć przez ciężki okres treningów. Już po kilku zajęciach widać zmianę wśród trenujących, zmianę na lepsze. Dzieci współpracują ze sobą, pomagają młodszym i nowym uczniom.

Rodzice nie zdają sobie jeszcze sprawy z drogocennego wpływu uprawiania wschodnich sztuk walki przez ich dzieci. Warto zainwestować w rozwój swojego dziecka, bo możemy zapobiec wielu cierpieniom w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia, pierwszy trening za darmo!
Przyjdź, sprawdź jak dobrze mogą się bawić Twoje dzieci! alt alt alt

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.