Poznali podwodny świat

0

W dniu 17 czerwca br.  młodsza część załogi Ochotniczej Straży Pożarnej z Ruszowa sprawdziła swoje siły pod powierzchnią wody. Obecnie nie ma jeszcze w naszym regionie jednostki zajmującej się ratownictwem wodnym, a ubiegło roczna powódź pokazała, że jest taka potrzebna.  Dzięki takim treningom jak ten przeprowadzony w niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna w Polsce staje się bardziej profesjonalna. Ochotnicy działają w powietrzu, na lądzie, na wodzie oraz pod jej powierzchnią.

Trening strażaków przeprowadzony został przez  instruktora płetwonurkowania – właściciela bazy nurkowej Aquatica z Bolesławca (tutaj strażacy przekazują – ogromne podziękowania). Zajęcia polegały na podstawowym zapoznaniu się ze sprzętem, oraz bardzo podstawowymi zasadami nurkowania. Następnie każdy uczestnik schodził pod wodę mając na sobie profesjonalny sprzęt pod opieką instruktora. Pod wodą można było zobaczyć ciekawe formacje roślinne a pomiędzy nimi ryby oraz raki.  W czasie zajęć wystąpiły przelotne opady deszczu, które nie przeszkodziły w ćwiczeniach. Całe zajęcia trwały od godziny 8 rano do późnych godzin popołudniowych.

W Szeregach OSP Ruszów są już trzy osoby posiadające uprawnienia płetwonurkowe oraz sprzęt umożliwiający nurkowanie również w warunkach zimowych. Nurkowanie  rekreacyjne traktowane jest jako sport, przy odpowiednim wyszkoleniu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i jest bezpieczne. Daje możliwość doznania nowych wrażeń oraz poznania podwodnego świata. W naszym regionie jest kilka ciekawych miejsc do uprawiania nurkowania rekreacyjnego. Uprawnienia, które otrzymuje się po szkoleniu dają możliwość nurkowania w bazach nurkowych na całym świcie.  Dla chętnych istnieje możliwość odbycia szkolenia płetwonurkowego.

Więcej informacji udzieli:
Maciej Wilgan z OSP Ruszów
www.ruszow.osp.org.pl

{phocagallery view=category|categoryid=158|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.