Nowy samochód OSP Ruszów

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie i Gmina i Miasto Węgliniec wspólnie z partnerami z FFW (OSP) Horka i Gminą Horka z Niemiec realizuje projekt

pn. „Bezgraniczna – transgraniczna specjalizacja straży pożarnych z Ruszowa i Horki w dziedzinach wypadków kolejowych i zwalczania pożarów lasów”.

Projekt o wartości 100 tys. Euro (po 50 0 tys. dla każdej ze stron) dofinansowany jest w 85 % ze środków Unii Europejskiej – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – Inwestujemy w waszą przyszłość a 15 % to dotacje gmin Projekt przewiduje w latach 2012 – 2013 min. wspólne szkolenia, ćwiczenia, materiały szkoleniowe, oraz zakupy specjalistycznego sprzętu i wyposażenia pożarniczego.

W pierwszym etapie ruszowscy strażacy zakupią już w marcu bardzo nowoczesny samochód patrolowo – gaśniczy z napędem terenowym 4 x 4 marki TOYOTA HILUX 2,5 D o wartości 138,2 tys. złotych (Rozstrzygnięto już przetarg na dostawę) Po doposażeniu samochód będzie służył głównie do lokalizacji i gaszenia pożarów lasu, ratownictwa drogowego oraz działań podczas klęsk żywiołowych w trudnych warunkach terenowych. Pod koniec bieżącego roku zostanie zakupione specjalistyczne uzbrojenie dla 20 strażaków oraz wysokociśnieniowa motopompa.

Niemieccy partnerzy zakupią samochód pożarniczy typu „bus” oraz specjalistyczny sprzęt do działania podczas wypadków na szlakach kolejowych. Strażacy z OSP Czerwona Woda i FFW Kodersdorf (Niemcy) realizują również wspólny projekt z dofinansowaniem UE gdzie efektem są zakupy samochodów pożarniczych, sprzętu i wspólne ćwiczenia oraz zawody sportowo – pożarnicze.

Więcej szczegółów o programie na stronie OSP Ruszów

ue

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.