Wycieczka „Dwa kółka, dwa kraje”

0

Ogólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec” zaprasza wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową, która odbędzie się w dniu 22.07.2012r. (niedziela). Start o godz. 10.00 zbiórka w Parku Miejskim w Węglińcu.

Trasa wycieczki liczy około 42,5km. Wyruszamy z Parku Miejskiego w Węglińcu jedziemy do Starego Węglińca a z tamtąd przez rozdroże”Wielka Gwiazda” do Bielawy Dolnej tam przy barze w centrum miejscowości spotykamy się z Grupą Rowerową PIRAT z Ruszowa, i wspólnie z przewodnikiem zwiedzamy Bielawę, następnie udajemy się w na prom linowy w Bielawie i przeprawiamy się na stronę Niemiecką, tam szlakami rowerowymi jedziemy wzdłuż Kulturinsel w kierunku elektrowni wiatrowych mijając po lewej stronie miejscowość Zentendorf następnie jedziemy do miejscowości Deschka gdzie kładką wracamy na Polską stronę do Pieńska.

mapa

Po przejechaniu miejscowości Pieńsk jedziemy na Staw Krusza a następnie na dawny kamieniołom SKAŁKI gdzie zaplanowaliśmy piknik i ognisko (prowiant i kiełbaski we własnym zakresie). Po pikniku ruszamy w kierunku Zielonki mijając po lewej stronie punkt widokowy na Wyżawę Węgliniecką po przejechaniu miejscowości Zielonka jedziemy przez Wiatę przy Żółtej drodze do Węglińca. Powrót około godz. szesnastej.

Cała trasa liczy 42,5km głównie duktami leśnymi o różnym stopniu utwardzenia, są też odcinki asfaltowe. Trasa dość łatwa w terenie płaskim.

Od Redakcji: Nasz zespół wybrał się w dość podobną wycieczkę rok temu. Polecamy! Warto również odwiedzić Rothenburg O.L. z sympatycznym ryneczkiem. Natomiast nie polecamy terenów w okolicach Aleii Lipowej. Podmokłe tereny, pokrzywy bagna i miliony komarów. 

Do pobrania: Regulamin wycieczki

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.