Strażacy przeszkoleni z wypadków

0

21-23 września br. grupa 19 strazaków – ochotników z naszej gminy uczestniczyła w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zajęcia odbywały się w Węglinieckim Centrum Kultury i obejmowały zajęcia praktyczne, wykłady oraz szkolenie z udziałem psychologa. Przez wiele godzin ćwiczono w grupach różne elementy związane z wypadkami drogowymi, w miejscu pracy oraz życiu codziennym.

Biorący udział w szkoleniu ochotnicy posiadają już specjalistyczme szkolenie w w/w zakresie ale zgodnie z obowiązującymi przepisami co trzy lata muszą odnawiać uprawnienia i zdać egzamin recertyfikacyjny. W niedzielę w godzinach popołudniowych przed komisją egzaminacyjną pod przewodnictwem dr W. Kopackiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego z Koomendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu wszyscy nasi ochotnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną (test pisemny + zadania praktyczne) i pomyślnie zdali egzaminy. W szkoleniu uczestniczyło po pięciu strazaków z OSP Czerwona Woda, Węgliniec i Ruszów oraz po dwóch z OSP Jagodzin i Stary Węgliniec.

Koszty szkolenia i egzaminów (6,5 tys złotych) zostały opłacone z budżetu gminy.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.