Ćwiczenia strażackie „Las 2012”

0

W sobotę 29 września br. Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu przeprowadziła na terenie Nadleśnictwa Świętoszów (Obręb Ławszowa – poligon) ćwiczenia dla jednostek straży pożarnej.

W założeniach przyjęto pożar obszarów leśnych na granicy Powiatu Bolesławiec i Żagań skąd zadysponowano główne siły i środki a do wsparcia przyjechał pluton I Kompanii Gaśniczej „Zgorzelec” tj. OSP Ruszów, Węgliniec i Pieńsk oraz w ramach szkolenia OSP Cz. Woda.

 

Otrzymaliśmy bardzo odpowiedzialne i pracochłonne zadanie a mianowicie przy użyciu samochodu wężowego i motopompy o dużej wydajności z KP PSP Bolesławiec zorganizować punkt czerpania wody i zbudować magistralę wodną z trzech równoległych nitek węży tłocznych W110 po ok. 500 m każda.

Po wykonaniu zadania w założeniu przyjęto awarię motopompy o dużej wydajności i do zasilania jednej nitki wykorzystano autopompę samochodu MAN OSP Ruszów o wydajności 2550 l/min a do drugiej przenośną motopompę. Rozwijanie linii wężowej poszło bardzo szybko ale zwinięcie ok. 1,5 km węży tłocznych W110 wymagało wiele wysiłku. Ćwiczenia zakończono wspólnym omówieniem działań oraz strażackim poczęstunkiem.

IMG 2518

IMG 2531

IMG 2555

 

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.