NKK w Ruszowie

0

Na skraju Borów Dolnośląskich mieści się malownicza wieś, do której postanowił zawitać zespół redakcyjny NKK. 27 października to kolejna data imprezy NKK w waszym kalendarzu, której nie możecie przegapić.

 

Jak już zdążyliście zauważyć stałym i zarazem charakterystycznych elementem naszych spotkań kulturalnych są warsztaty. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i zawsze zapewniają dobrą zabawę i nabycie nowych umiejętności.

Dla mieszkańców Ruszowa i okolic przygotowaliśmy zajęcia z tworzenia stroików odświętnych i świątecznych inspirowanych kulturą ludową. Miejscem wykonywania prac dekoracyjnych będzie Dom Kultury Ruszów, a zabawę rozpoczniemy o godzinie 13:00. Wstęp jest bezpłatny, a jeśli będzie doskwierał Wam głód, skorzystacie ze smacznego poczęstunku.

Dowiecie się o sposobach zaczarowania domu rodzinnego pięknymi ozdobami nie tylko do święta. Z łatwo dostępnych materiałów, wspólnie z prowadzącym warsztaty plastykiem wykonacie stroiki, które finezyjnością i formą zaskoczą Waszych najbliższych.

Oczywiście muzyki również nie zabraknie, bo wiadomo, że wszyscy lubią tańczyć. Nie będziecie mogli oprzeć się występowi Kuby Kubowicza, utalentowanego artysty Piwnicy pod Baranami, który wykona specjalnie dla Was utwory sławnych artystów. Jazzowe ballady i nie tylko, utwory popularnej gwiazdy Adele usłyszycie już o godzinie 17:30 w Kaplicy przy Cmentarzu. Mamy nadzieję, że koncert zachęci Was do przyłączenia się do śpiewów i tańców.

Tego dnia zostanie otwarta wystawa tematyczna ozdób inspirowanych sztuką ludową, stroików świątecznych i odświątecznych, wykonanych przez znawców w dziedzinie wyrobnictwa. Będziecie mieli okazję zobaczyć, jakie cudeńka można stworzyć mając naturalne tworzywa i ogrom wyobraźni. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy, specjalnie dla Was i Waszych rodzin zaplanowaliśmy moc atrakcji. Mnóstwo muzyki, tańca, zabaw i konkursów czeka na Wasze przyjście już 27 października. Do zobaczenia w Ruszowie!

plakat

Źródło: NKK

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.