Dla strażaków-ochotników nie ma granic

0

W sobotę 23 lutego br. strażacy – ochotnicy z OSP Ruszów w ramach realizacji projektu pn. „Bezgraniczna – transgraniczna specjalizacja straży pożarnych z Ruszowa i Horki w dziedzinach wypadków kolejowych i zwalczania pożarów lasów” uczestniczyli w kolejnych wspólnych ćwiczeniach, tym razem w Horce (Niemcy) .

Głównym celem było zapoznanie się z nowym sprzętem zakupionym przez niemieckich i ruszowskich strażaków w roku 2012 (projekt dofinansowany z funduszy UE) oraz wspólne wykorzystanie nowego oraz już posiadanego wyposażenia podczas działań ratowniczych.

Nasi strażacy zaprezentowali przyczepkę ze sprzętem i wysokociśnieniowy agregat gaśniczy a FFW Horka specjalistyczny wózek do transportu bezpośrednio po szynach kolejowych sprzętu ratowniczego oraz osób poszkodowanych w wypadkach kolejowych który również może służyć jako specjalistyczny podest roboczy ułatwiający dotarcie do osób poszkodowanych np. przez okna wagonu czy lokomotywy.

Dużym zainteresowaniem niemieckich strażaków cieszyła się specjalistyczna torba medyczna typu PSP R1 którą dysponują nasze służby ratownicze w ramach KSRG. Kolejne zaplanowane wspólne ćwiczenia będą dotyczyły gaszenia pożarów leśnych.

Fotorelacja tutajGaleria zdjęć

Więcej o tym projekcie: Bezgraniczna – transgraniczna specjalizacja straży pożarnych z Ruszowa i Horki w dziedzinach wypadków kolejowych i zwalczania pożarów lasów”

osp-cwiczenia1

osp-cwiczenia2

osp-cwiczenia3

osp-cwiczenia4

osp-cwiczenia6

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.