Wizyta w muzeum

0

W sobotę 27 kwietnia grupa strażaków z OSP Ruszów oraz FFW Horka (Niemcy) w ramach współpracy wybrała się na wycieczkę do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

Podczas zwiedzania muzeum zapoznano się z bardzo bogatą kolekcją zbiorów ale największą uwagę skupiły dwa eksponaty pochodzące z Ruszowa a mianowicie samochód pożarniczy BEDFORD przekazany przez Nadleśnictwo Ruszów ,który przez wiele lat gasił pożary lasów (i nie tylko) w naszym regionie oraz oryginalna, emaliowana tablica z nazwą jednostki „Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie” przekazana przez OSP Ruszów.

Z uwagi na tradycje kolejarskie w miejscowości Horka gdzie znajduje się przygraniczny węzeł kolejowy wyjazd połączono z wizytą na XX paradzie parowozów w Wolsztynie, gdzie kłęby pary i dymu oraz dźwięki parowozów zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie i długo pozostaną w pamięci.

Można było podziwiać kilkanaście parowozów „pod parą” a wśród nich najszybszy ze sprawnych parowóz na świecie (z Niemiec) który na testach w roku 1972 rozwinął prędkość 182 km/h .

rakoniewice1

rakoniewice3

rakoniewice4

rakoniewice5

 

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.