Pracowity „Mikołaj” strażaków

0

Nikt nie lekceważył informacji o nadchodzącym „Ksawerym” , sprawdzono sprzęt , wyznaczono dyżurną obsadę samochodu ale nie spodziewano się aż 7 interwencji jednego dnia.

Pierwszy wyjazd o godz. 6:53 to powalone dwa drzewa na drogę Nr 296 w rejonie zalewu k/Klikowa a drugi o godz. 8:52 praktycznie w to same miejscy tylko ok. 100 m dalej.

mikolaj-osp1

mikolaj-osp2

mikolaj-osp3

mikolaj-osp4

Na kolejny długo nie trzeba było czekać o godz. 11:04 powalone przez wiatr drzewo na drodze Nr 296 w kierunku Jagodzina.

O godzinie 13:03 podjęto działania na dachu budynku Szkoły Podstawowej w Ruszowie gdzie wiatr zerwał znaczną część pokrycia dachu (papę) i luźne fragmenty (nawet o powierzchni kilku m2) spadały z dachu i stanowiły bardzo duże zagrożenie.

mikolaj-osp5

Już o godz. 13:47 strażacy byli na ul. Żagańskiej gdzie na jezdnię spadł stary – nieczynny metalowy słup energetyczny – na szczęście nikt w rym czasie nie przechodził ani przejeżdżał samochodem.

mikolaj-osp6

mikolaj-osp7

O godzinie 16:27 strażacy zostali zadysponowani do pożaru piwnicy (kotłowni) w budynku wielorodzinnym przy ul. II Armii WP. Szybkie zauważenie pożaru oraz podjęta natychmiastowa akcja gaśnicza przy użyciu gaśnicy proszkowej przez pracujących w pobliżu pracowników Zakładu Energetycznego przyczyniło się do tego, że pożar został ugaszony w zarodku i nie spowodował strat.

Siódmy wyjazd „ na dobranoc” to godzina 21:05 – droga Nr 296 w kierunku Jagodzina.

Brak prądu od godzin porannych w remizie był dużym utrudnieniem ale zastosowano rezerwowy system alarmowania oraz garażowania podstawowego samochodu ratowniczo-gaśniczego (MAN) który się sprawdził i praktycznie po 4-5 minutach po zaalarmowaniu przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu zastęp strażaków – ochotników wyjeżdżał do działań ratowniczych.

{fcomment}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.