Spotkanie opłatkowe w Czerwonej Wodzie

0

W niedzielę 21 grudnia br. w Wiejskim Domu Kultury w Czerwonej Wodzie odbyło się spotkanie opłatkowe. Licznie zebranych mieszkańców powitała Pani sołtys Elżbieta Grabowska. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Węgliniec Stanisławem Mikołajczykiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemarem Błauciakiem, którzy to przed rozpoczęciem wieczerzy zabrali głos życząc wszystkim zebranym radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Następnie miejscowy proboszcz ks. Mieczysław Panońko wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój wspólną modlitwą. Po chwili zadumy zebrani przeszli do dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Serdeczności nie było końca.

Jednym z kluczowych momentów spotkania był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły Jasełka oraz umilały zebranym czas śpiewając kolędy i pastorałki.

Podczas spotkania nie zabrakło również występu Zespołu Podolanie z Czerwonej Wody, który zapraszał wszystkich do wspólnego kolędowania.

Należy zwrócić uwagę, że spotkanie opłatkowe odbyło się przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pani sołtys oraz Towarzystwa Przyjaciół Czerwonej Wody.

Miejmy nadzieję, że dane nam będzie spotkać się na wspólnej wieczerzy za rok.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Siemaszko

Więcej zdjęć pod tym linkiem.

Share.

About Author