Ognisko za nami

0
W dniu wczorajszym tj. 31.01.2015 OSP w Starym Węglińcu zorganizowała ognisko na zakończenie ferii. Dzieci dokładnie zwiedziły remizę, przymierzały mundury, kaski, zobaczyły jak wygląda kombinezon na szerszenie, bez ograniczeń mogły oglądać wóz strażacki i usiąść na miejscach naszych ochotników, a szczęśliwej trójce udało się zawyć syreną alarmową.
Największą atrakcją był jednak chyba pokaz gaśniczy. Zainscenizowaliśmy prawdziwy przyjazd do pożaru. Wraz z syreną i sygnałami alarmowymi przybyliśmy na miejsce „zdarzenia”. Rozłożyliśmy sprzęt i przystąpiliśmy do gaszenia sterty opon. Dzieciaki były zafascynowane a licznie przybyli rodzice, dziadkowie i mieszkańcy pogratulowali nam pomysłu i zaangażowania jednocześnie wyrażając zainteresowanie kolejnymi imprezami organizowanymi przez OSP i deklarując pomoc przy ich organizacji. Zdjęcia w dalszej części…

 

Świetną atmosferę dopełniły muzyka, ognisko i kiełbaski. Pogoda bardzo nam dopisała, maluchy biegały i bawiły się do około 19:00 godziny. Kiedy pożegnaliśmy już naszych małych gości, odwiedzili nas strażacy z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Jagodzin. Tak w miłej atmosferze bawiliśmy się my do około 23:00.
Nasze podziękowanie kierujemy w stronę rodziców i opiekunów za przybycie i opiekę nad swoimi pociechami oraz księdzu proboszczowi, który zapewnił dzieciom słodki poczęstunek.

 

Share.

About Author

Sekretarz OSP w Starym Węglińcu