Młody strażak z MDP przy OSP Ruszów Miłosz Mesjasz na podium

0

Dnia 24 kwietnia 2015 w sali Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu odbyły się eliminacje woj. lubuskiego do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Bardzo duży sukces odniósł członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów, reprezentujący Powiat Żagański Miłosz Mesjasz –  (12 lat – uczeń Szkoły Podstawowej w Iłowej).

Po teście pisemnym (37 pkt. na 40 możliwych) zajmował pierwsze miejsce a po finale ustnym ostatecznie zajął bardzo dobre 2 miejsce i uzyskał kwalifikacje do turnieju na szczeblu kraju. Turniej ogólnopolski obędzie się w Polanicy Zdrój  i będzie trwał 3 dni gdzie uczestnicy zmierzą się z testem pisemnym, pytaniami zadawanymi bezpośrednio przez komisję oraz specjalistycznym – pożarniczym zadaniem praktycznym.

Kilka dni wcześniej w eliminacjach na szczeblu woj. dolnośląskiego M. Drgas zajął 3 miejsce. Młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz Szkół w Ruszowie do udziału w OTWP na szczeblu gminy, powiatu i województwa bardzo dobrze przygotował ml. asp. Rafał Mesjasz z OSP Ruszów.

Share.

About Author