Od grudnia bezpośrednio do Warszawy i Görlitz?

0

Przynajmniej tak wynika z informacji, które udostępnił m.in. Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Projekt nowego rozkładu przewiduje uruchomienie jednej pary pociągów Express InterCity relacji (Zgorzelec) Węgliniec – Warszawa Wschodnia. Ze względu na brak elektryfikacji odcinka Zgorzelec – Węgliniec składy InterCity raczej nie pojawią się w Zgorzelcu, zamiast tego ma kursować autobusowa komunikacja zastępcza.

Czas przejazdu z Węglińca do Warszawy Wschodniej ma wynosić ok. 5 godzin i 30 minut. Ekspres będzie zatrzymywać się w Bolesławcu, Legnicy, Wrocławiu, Opolu, Lublińcu oraz Częstochowie.

  • Węgliniec (odjazd ok. 7:20) – Warszawa Wschodnia (przyjazd ok. 12:40)
  • Warszawa Wschodnia (odjazd ok. 15:10) – Węgliniec (przyjazd ok. 20:40)

Dni kursowania: poniedziałek- piątek, niedziela.

 

Połączenia do Niemiec

Początkowo mówiono o powrocie bezpośredniego połączenia z Dreznem. Dziś już wiemy, że w najlepszym przypadku polskie pociągi wjadą tylko do Görlitz, następnie tam nastąpi przesiadka do Drezna.

Koleje Dolnośląskie liczą że przy dobrej woli zarządcy infrastruktury będzie szansa na wydłużenie niektórych pociągów z/do Węglińca, Jeleniej Góry, Zielonej Góry, tak by jechały przez Görlitz już od grudnia. ~ Justyna Stachniewicz, specjalista ds. marketingu i promocji KD.

Ile połączeń? W jakich godzinach? W nieoficjalnych projektach rozkładów mówi się o 3 połączeniach do Görlitz, ale poczekajmy wszystko się może zmienić. Nowy rozkład wchodzi w życie 13.12.2015r.

Aktualizacja:

Na dzisiejszej konferencji w Zgorzelcu Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski potwierdził, że wraz z rozpoczęciem obowiązywania nowego rozkładu jazdy przywrócone zostaną trzy bezpośrednie pary pociągów Drezno – Wrocław (obsługiwane niemieckim taborem). ~powiatzgorzelecki.info

 

O staraniach utworzenia powyższych połączeń kolejowych pisaliśmy tutaj:

Share.

About Author