Dlaczego warto pić wodę?

0

Nawadnianie organizmu jest niezwykle istotne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Dzięki odpowiedniej ilości płynów widocznie poprawia się kondycja skóry i nasze samopoczucie. Według ekspertów powinniśmy wypijać około 1-2 litrów wody dziennie, w zależności od ciężaru ciała. Często jednak o tym zapominamy, dlatego powstają coraz to nowsze aplikacje pozwalające zaplanować dzienne nawadnianie organizmu. Wiele z nich posiada również wbudowaną funkcję obliczania zapotrzebowania na płyny. Na rynku dostępne są różne rodzaje wody butelkowanej, dlatego warto wiedzieć czym każdy z nich się charakteryzuje.

Najpopularniejsza kategoria wód – woda źródlana

Stanowi ona największy odsetek całego asortymentu wód butelkowanych, a dodatkowo jest najczęściej wybierana przez konsumentów. Z racji tego, że wydobywa się ją ze stosunkowo płytko położonych obszarów ziemi, nie zawiera ona wielu składników mineralnych (mniej niż 1000mg/l), ale posiada wiele innych zalet. Przede wszystkim pozbawiona jest wysokiej zawartości soli, dlatego z powodzeniem można ją stosować do przygotowywania posiłków, kawy i herbaty. Dodatkowo jest odpowiednia dla dzieci i osób cierpiących na nadciśnienie. Woda mineralna jest dostępna w wygodnych pięciolitrowych pojemnikach. Na rynku działają firmy, które specjalizują się w dostarczaniu wody mineralnej np. dla firm, do domu czy na przyjęcia. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest http://wodaaquavita.pl/oferta/woda-do-biura/ , które oferuje również dystrybutory filtrujące.

Woda stołowa i mineralna

Uważa się, że woda stołowa najlepiej nadaje się dla osób pracujących fizycznie, albo uprawiających sport. Wszystko dlatego, że zawiera ona niezbędne dla organizmu składniki takie jak: jod, magnez czy wapń. Woda stołowa powstaje przez dodanie do wody źródlanej cennych minerałów. Dlatego uważana jest ona za produkt wysoko mineralizowany, który zawiera ponad 1500mg/l składników mineralnych. Innym typem wody butelkowanej dostępnej na rynku jest woda mineralna. Zawiera ona wiele cennych substancji, które uzupełniają niedobory składników w organizmie. Wydobywa się ją z odwiertów głębinowych, a jej skład chemiczny jest niezmienny.

Woda lecznicza

Woda zaliczana do leczniczych zawiera ogromną ilość składników mineralnych – 2000 -24 000mg/l. Każda z nich zawiera inną substancję, dlatego różnią się one między sobą smakiem i zapachem. Woda lecznicza pomaga w leczeniu dolegliwości takich jak kamica nerkowa, wrzody żołądka czy nieżyt żołądka. Z racji tak znacznej zawartości minerałów dawkowanie wody leczniczej należy skonsultować z lekarzem. Zbyt duża dzienna ilość tego rodzaju wody może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu.

Poza wspomnianymi kategoriami wód, na rynku dostępne są również wody smakowe. Posiadają one jednak dodatkowe wzmacniacze smaku, konserwanty, aromaty i cukier. Nie jest to najlepszy produkt do nawadniania organizmu.

Share.

About Author