Gimnazjum pomaga

0

Od 19 grudnia w Ruszowskim Gimnazjum prowadzona jest akcja „Rodzina Rodzinie” celem tej akcji jest poprawa sytuacji bytowej najuboższych rodzin w Polsce. Głównie są to rodziny wielodzietne i rozbite. Pomoc polega na bezpośrednim wsparciu udzielanym przez osoby prywatne i podmioty prawne osobom prywatnym bez bezpośredniego udziału stowarzyszeń, fundacji i instytucji państwowych. Pomoc trafia w formie zakupów i/lub paczek bezpośrednio do osób potrzebujących.

Jest to pomoc rzeczowa i w odróżnieniu od pomocy finansowej nie może być mowy o zmianie intencji darczyńcy, co do formy pomocy.  Eliminuje się w ten sposób możliwość zakupu np. alkoholu. W naszej szkole zbierane są datki na rodziny potrzebujące.  – Wolontariusze z naszej szkoły wybrali dwójkę dzieci, dla których zbierana jest żywność, zabawki oraz ubrania. Dzieci są w wieku od 11 do 13 lat. Bardzo prosimy o przekazywanie datków do placówki Gimnazjum w Ruszowie – pisze na stronie Internetowej Gimnazjum Alicja Fink jedna z odpowiedzialnych za akcję wolontariuszek. Pozostałymi Wolontariuszami są: Karolina Słota, Emilia Kuryłowicz. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.rodzinarodzinie.pl

Share. Twitter Facebook Pinterest LinkedIn Tumblr Email

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.