Koniec spornego przystanku

0

Sprawa szkolnego przystanku autobusowego mocno poruszyła nie tylko społeczność ruszowskich szkół, ale także niezwiązanych mieszkańców naszej miejscowości. Nie mogła więc pozostać bez echa i ruszyła wreszcie z miejsca. Dla nie będących w temacie, w związku z remontem drogi nr. 296 i wyznaczeniem jezdni linią podwójną ciągłą autobusy szkolne zatrzymujące się dotychczas przy szkole musiały zrezygnować z tego miejsca. Dziś w tej sprawie spotkali się wszyscy zainteresowani: dyrektorzy ruszowskich szkół, przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Krajowych i Autostrad.

Ps. Tytuł pochodzi od redakcji

Wstępnie wytyczono miejsce pod planowaną zatoczkę autobusową w okolicach końcowej części ogrodzenia gimnazjum (przed bramą cmentarza).

Uruchomione zostały także procedury administracyjne w sprawie budowy owej zatoczki, które jak pokazuje życie mogą potrwać długo. Dlatego wyznaczono tymczasowe miejsce postoju autobusów szkolnych będą się one zatrzymywać przed bramą cmentarza; w miejscu tym zostanie postawiony znak zakazu zatrzymywania się w godzinach porannych i popołudniowych z wyjątkiem autobusów. Rozwiązanie ma charakter tymczasowy do momentu wybudowania w/w zatoczki. Miejmy nadzieję, że w tym miejscu nie będzie żadnych nieprzyjemnych incydentów.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.