Dzieci – Dzieciom

0

Taką nazwę nosi idea organizowania imprez mikołajkowych przez dzieci zdrowe dla dzieci chorych. Już po raz IV Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zgorzelcu zorganizował imprezę integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych. W niedzielę 09 grudnia w Gimnazjum w Ruszowie spotkały się dzieci należące do Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo i Specjalnej Troski w Ruszowie oraz wolontariusze – młodzież z gimnazjum. Zespół wokalny pod kierunkiem Pana Krzysztofa Zielińskiego przygotował program artystyczny..
Z zaproszonych gości przybyli : Barbara Drozd -przewodnicząca oraz Czesław Kołodziejczak -wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Węglińcu , Stanisław Mikołajczyk-sekretarz Urzędu oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgorzelec, radni Leszek Hawrot, Stanisław Papież, Remigiusz Domagała. Obecne były też Panie; Irena Droś -dyrektor Gimnazjum, Lilla Ławniczak -dyrektor Szkoły Podstawowej.

W krótkich wystąpieniach : Pani Teresy Hawrot – przew. Koła, Pani Bożeny Kłusek-dyr.Biura Zarządu Rejonowego PCK , Pana Kazimierza Popielarza- prezesa Zarządu Rejonowego PCK, Barbary Drozd przew. Rady Miejskiej w Węglińcu podkreślono wagę idei kontynuowania imprez, których jednym z głównych celów jest integrowanie dzieci i młodzieży zdrowej z osobami niepełnosprawnymi.
Jedną z głównych atrakcji imprezy, oprócz wizyty Świętego Mikołaja, było zajadanie się smacznym tortem z jego wizerunkiem. Tort ufundował sołtys Leszek Hawrot. Jaja do jego wypieku przekazała bezpłatnie Ferma Drobiu Ireny i Eugeniusza Górniak za co należą się im duże brawa. Małżonka sołtysa obdzieliła po kawałku tortu każdego z uczestników imprezy.
Spotkanie zakończyło się wizytą Świętego Mikołaja i wręczeniem okazałych paczek ze słodyczami.
Wszyscy zgodnie umówili się na spotkanie za rok. Do zobaczenia!

{phocagallery view=category|categoryid=89|limitstart=1|detail=5 |displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.