Pełny pakiet dla Gimnazjum

0

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie otrzymało „Pełny pakiet” Programu English Teaching  2012. Szkoła uczestniczy w tym programie już poraz trzeci. Głównym celem tego programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi, a także wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.  Program ten został stworzony przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności, która jest jednocześnie jego fundatorem. Krajowym Operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.

Od tego roku zmieniła się jego formuła, przede wszystkim polegająca na tym, iż to sam nauczyciel języka angielskiego, w naszym przypadku Monika Masina, do dnia 15 lutego 2012 r. miał złożyć list intencyjny (wraz z opisem planowanego projektu i jego argumentacji) przystąpienia do „Pełnego pakietu”.

Nasze Gimnazjum zakwalifikowało się (wśród 150 szkół w całej Polsce) i od tej pory jesteśmy „pod jego opieką” przez 2 lata. Program obejmuje: dla nauczyciela: 2 szkolenia metodyczne i 2 szkolenia integracyjno – aktywizacyjne w Warszawie; dla szkoły: możliwość uzyskania grantu w wysokości 10 tys. złotych na realizację przedsięwzięć pozalekcyjnych, związanych z promocją języka angielskiego. 

Kryteria naboru były trudne do spełnienia, m.in. takie jak: informacje zawarte w liście pozwalały poznać sylwetkę nauczyciela, jego potrzeby w zakresie szkolenia i doskonalenia oraz warunki pracy; pomysł na projekt  musiał wyrastać z pasji i zainteresowań nauczyciela; motywacje do realizacji projektu miały być czytelne i przekonujące, pomysł na projekt miał być zgodny z celami, obszarami tematycznymi i kryteriami konkursu, należało wskazać konkretną grupę adresatów projektu i dobrze rozpoznać potrzeby jego uczestników.

Wniosek naszej nauczycielki spełnił je prawie w 100% i uplasował nasze gimnazjum w szkołach, które uzyskały najwięcej punktów. Cieszymy się, iż dzięki jej staraniom i zaangażowaniu, Gimnazjum w Ruszowie zwiększy szanse rozwoju swoim podopiecznym.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.