Szkolna Wigilia Kresowa

0

W ostatnim dniu przed świętami w Zespole Szkół w Ruszowie miała miejsce niezwykła uroczystość. Na ten dzień czekali wszyscy, a to ze względu na upragniony czas „wolnego”, a to na szczególny czas świąteczny w naszej szkole. Do „Szkolnej Wigilii Kresowej” przygotowywali się wszyscy: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które w tym roku przygotowały poczęstunek dla uczniów oraz zaproszonych gości.

 

W sali gimnastycznej (pięknie udekorowanej świątecznymi symbolami) zebrani mogli podziwiać jasełka w wykonaniu uczniów klas piątych pod kierunkiem wychowawczyń: Marzeny Eksner i Sylwii Papież oraz wysłuchać polskich kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego „Pryma” prowadzonego przez Krzysztofa Zielińskiego. Na uwagę zasługiwał także występ ucznia klasy trzeciej gimnazjum Mateusza Wilka, który wykonał autorski utwór w rytmie rap, gdzie aplauzom nie było końca. Świątecznego uroku dopełniła wypowiedź Pani dyrektor, która opowiedziała o zwyczajach wigilijnych panujących na Ukrainie i w Polsce- obydwie kultury czerpią nawzajem z własnego dorobku i dlatego są do siebie podobne. W dalszej części ksiądz Proboszcz Antoni Pławecki przełamał się opłatkiem i złożył życzenia. Głos zabrali także goście: Pan Burmistrz oraz Pan Alfred Janicki, gdzie oprócz złożonych życzeń wręczyli również pisemne podziękowania Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie poczęstunku na uroczystość postawienia pomnika ofiarom II wojny światowej.

Następnie każdy z uczestników uroczystości udał się na poczęstunek: uczniowie do klas na „klasowe wigilie”, a zaproszeni goście oraz pracownicy Zespołu Szkół do stołówki szkolnej. Wszyscy mogli spróbować specjałów przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń: pierogów z grzybami i kapustą, kutii, klusek z makiem, rogalików, ryb na kilka sposobów, sałatek, barszczyku oraz własnoręcznie upieczonego chleba. Każdy z gości otrzymał upominek w formie świątecznej ozdoby, którą wykonali uczniowie gimnazjum pod opieką Małgorzaty Sobolewskiej. Bardzo cieszymy się z tego, że gościliśmy Pana Burmistrza i ruszowskich radnych, a także sponsorów, sympatyków szkoły, księdza Proboszcza, rodziców oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Zorganizowanie Szkolnej Wigilii Kresowej w takiej formie nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów i współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich, pracowników i rodziców Zespołu Szkół w Ruszowie oraz księdza Proboszcza- w imieniu społeczności szkolnej bardzo im za to dziękuję.

Fotorelacja:

{phocagallery view=category|categoryid=188|limitstart=1|detail=5|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1}

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.