Internetowy Teatr dla Szkół

0

W dniu 21 marca br. uczniowie Zespołu Szkół w Ruszowie obejrzeli na żywo spektakl „Pinokio” przygotowany przez Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie. Sztuka ta w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego mogła być odczytywana na wielu poziomach, tj. odpowiednia dla dzieci, ale również dla starszych widzów. Spektakl obejrzeli wszyscy uczniowie gimnazjum (w szkole) oraz uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, którzy mogli w tym czasie skorzystać z profesjonalnie wyposażonej w sprzęt IT sali edukacyjnej Nadleśnictwa Ruszów.

Kodowany przekaz TVP na żywo trafił aż do 330 szkół w całej Polsce. W kwietniu nasi uczniowie będą mogli obejrzeć nowoczesne widowisko muzyczne „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy uczestniczyć w tym projekcie.

Jednocześnie kierujemy ogromne podziękowanie dla Nadleśnictwa Ruszów, które w tym dniu nie tylko udostępniło nam salę do projekcji, ale również zorganizowało ciekawe warsztaty ekologiczne powiązane z poczęstunkiem – był to dla naszych uczniów atrakcyjnie spędzony czas Pierwszego Dnia Wiosny. 

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.