Nasi sportowcy potrzebują wsparcia!

0

22 maja na stadionie w Zgorzelcu został przeprowadzono kolejny etap zmagań lekkoatletycznych. Bardzo dobre wyniki osiągnęła reprezentacja Zespołu Szkół w Ruszowie.  Na tą chwilę nie ma jeszcze komunikatu końcowego publikowanego przez MOS Zgorzelec ale te najlepsze dla nas są już znane:

Adam Makowski jako pierwszoklasista wygrał konkurencję biegu na 300 m (rywalizował wśród uczniów I,II i III klasy) z bardzo dobrym wynikiem 38,74 s.

Kacper Brzyski zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą, poprawiając o centymetr swój rekord życiowy 11,58 m.

Mateusz Wacław osiągnął rewelacyjny wynik w rzucie oszczepem 44,43 m, który jest tym samym drugim w historii szkoły rezultatem (do rekordu szkoły, który ma już 12 lat pozostało 17 cm!). Mimo tak dobrego i niespotykanego w naszej szkole od lat rezultatu wystarczyło to na uzyskanie 5 miejsca w Strefie Jeleniogórskiej. Poziom konkursu był jednym z najwyższych od lat, a Mateuszowi przyszło rywalizować w nim z reprezentantem Polski w tej kategorii wiekowej.

Świetnie w biegu na 2000 m wypadł Filip Więcek – 9 miejsce oraz Mateusz Piasecki, który w biegu na 100 m znowu poprawił swój rekord życiowy.

Mimo tak dobrych rezultatów istnieje spore ryzyko, że uczniowie, którzy zdobyli kwalifikację na najważniejsze zawody sportowe w roku szkolnym – Mistrzostwa Dolnego Śląska w L.A. (najbliższa środa – we Wrocławiu) nie pojadą tam z powodu braku środków finansowych na przejazd.

Uczniowie mają zapewniony transport ze Zgorzelca do Wrocławia, ale potrzebują jeszcze transportu z Ruszowa do Zgorzelca w sprawie pomocy prosimy o kontakt z ich trenerem pod numerem 606 877 831.

Aktualizacja: Uczniowie pojechali na zawody dziś rano udało się zorganizować transport do autostrady skąd zabrał ich autobus wiozący dzieci ze Zgorzelca. Życzymy sukcesów, oczywiście trzymamy rękę na pulsie i będziemy was informować o wynikach.

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.