Gabinet pielęgniarki w Zespole Szkół w Ruszowie

0

Od października 2014 r. w Zespole Szkół w Ruszowie funkcjonuje już w pełni wyposażony gabinet pielęgniarki szkolnej. W budynku szkoły trudno było znaleźć pomieszczenie,  które nadawałoby się do zaadoptowania na ten cel. Jednak dzięki pomysłowości pracowników obsługi (konserwatorów i palaczy c.o., którzy większość prac remontowych wykonują w szkole sami) udało się wygospodarować pomieszczenie poprzez podzielenie jednej z klas na parterze budynku szkoły podstawowej.

Wszystkie prace remontowe wykonali sami pomysłodawcy systemem gospodarczym.

Nie licząc ich robocizny, koszt materiałów budowlanych wyniósł 6 tys. zł, a wyposażenie gabinetu w sprzęt medyczny wyniosło także 6 tys. zł. W szkole przez 2 dni w tygodniu, w godz. od 735– 1500 pracuje pielęgniarka Pani Danuta Kędzierewicz, która swoja opieką otacza wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Ruszowie. Pani Danusia pracuje u nas już od ubiegłego roku szkolnego, jednak teraz ma do dyspozycji profesjonalny gabinet.

W gabinecie: udziela się porad ambulatoryjnych i pierwszej pomocy, prowadzona jest promocja zdrowia w ramach działań profilaktycznych; wykonuje się: testy przesiewowe (pomiar wzrostu i wagi, badanie ciśnienia oraz badanie wzroku).

W imieniu społeczności szkolnej dziękuję władzom Gminy Węgliniec za to, iż zadbali o ochronę zdrowia naszych podopiecznych.

Share.

About Author

Dyrektor Zespołu Szkół w Ruszowie.