Sukces Orląt Lwowskich

0

26 lutego br. w Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Zgorzelcu odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. W konkursie wzięło udział 10 szkół powiatu zgorzeleckiego, w tym dwa prywatne. Naszą szkołę – Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie- reprezentowały trzy osoby: Aleksandra Dziża, Katarzyna Pełka i Krzysztof Suryś. Wszyscy uczniowie chodzą do klasy 3b.

W tym roku konkurs był wyjątkowo trudny, zawierał 60 zadań otwartych i zamkniętych. Jego tematyka zawierała treści, które nie są zawarte w podstawie programowej gimnazjum. Najbardziej wymagające były pytania otwarte. Dwójka naszych uczniów Katarzyna Pełka i Krzysztof Suryś zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce, a Ola była w pierwszej 10. Warto podkreślić, że uczniowie, którzy stanęli na podium otrzymają dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół średnich.

Serdecznie gratuluję uczniom sukcesu i mam nadzieję, że wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu przyda im się w szkole średniej. Uczniowie nie tylko poznali historię Armii Krajowej, ale także dzieje II wojny światowej.

Artukuł podesłała: Urszula Zel (Opiekun uczniów)

Share.

About Author

Projektant graficzny, przedsiębiorca.